0 6
(0:4)
WU-13

Mladší žákyně bodovaly na Braníku

Dopoledne 7. dubna 2024 nás čekal poslední venkovní zápas základní části, v Praze jsme nastoupili proti dívkám ABC Braník.

Domácí pořadatel nepochopitelně zvolil v krásném letním počasí umělý povrch. Dívky se s tím však statečně popraly a po celé utkání předváděly dominantní výkon zejména v obranné fázi, kdy si připsaly výhru s nulou vzadu a to vždy potěší. Soupeřky za celý zápas nepustily do výraznější šance.

Co se týče útočné hry, tak tam nás ze začátku lehce trápil neklid a časté nepřesnosti. V 11. minutě se však povedlo šťastně otevřít skóre Sáře Jirsákové a od té doby se holkám začalo dařit i v ofenzivě. Do přestávky zaznamenala čistý hattrick Anička Petráková, i díky proměněné penaltě.

Ve druhém poločase holky pokračovaly v zodpovědné hře dozadu a dalším gólem Aničky Petrákové odskočily soupeřkám již na rozdíl pěti branek. Skóre uzavřela prvním ligovým gólem Babu Žáková.

Potvrdili jsme roli favorita a zaslouženě jsem si z Prahy odvezli 3 body.

Poslední utkání základní části: sobota 13. 4. 2024 ve 14:00 Pardubice - Slavia Praha, hř. Dolíček.

07.04.2024, 10:00 / 17. kolo, 1. liga WU13

Branky: 11. Jirsáková, 19., 21., 30. z PK, 48. Petráková, 56. Žáková. Bez karet. Rozhodčí: Ghilardi.