(0:1)
Team logo CHL
Muži B

První jarní prohra se zrodila s Chlumcem

V nedělním dopoledni přivítala pardubická rezerva Pod Vinicí Chlumec nad Cidlinou. Bohužel stejně jako na podzim na hřišti soupeře pardubičtí nevyužili množství šancí a nakonec těsně prohráli. Byla to první jarní porážka juniorky v jarní části sezony.

Pardubičtí do zápasu vstoupili aktivně, ale ve 20. minutě se do vedení dostali z ojedinělé akce hosté, konkrétně Kneifel, který prostřelil Markoviče - 0:1. Chvíli před pauzou měl na kopačce vyrovnání Vencl, ale bohužel přestřelil. Do druhé půle vstoupili lépe hosté a Bastin zblízka upravil na 0:2. Domácí se s tímto stavem však nechtěli smířit a v 58. minutě po faulu gólmana měli výhodu penalty. Tu proměnil Lima - 1:2. Pardubičtí šli od této chvíle za vyrovnáním, ale dobré pozice Dostála, či Štichauera k vyrovnání bohužel nevedli a tak musela pardubická juniorka přijmout první jarní prohru.

Pavel Němeček (trenér FK Pardubice): „Proti nám stál soupeř, který hrál organizovaně a velmi disciplinovaně. V první půli jsme bohužel propadli z ojedinělé standardní situace, kterou soupeř měl, a ten šel do vedení. My jsme měli dvě tutové příležitosti, ale bohužel jsme v koncovce zklamali. Druhý poločas jsme se snažili dobývat obranu soupeře. Chyběla nám především rychlost, jednoduchost a kvalita v činnostech a hlavně při střelbě. Soupeř po naší chybě vstřelil další branku a my jsme stihli jen korigovat z penalty.“

16.04.2023, 10:15 / 22. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 58. Lima z pen. - 20. Kneifel, 50. Bastin. ŽK: 2:2. Rozhodčí: Nejedlo z Benátek nad Jizerou (Melichar, Zoufalý). Delegát: Holbík z Náchoda.