FK Pardubice
PCE Team logo
2 3
(1:1)
Team logo SLA
U-17

U17 těsně podlehla Slavii Praha

Celkem pět branek nabídlo utkání mezi naší sedmnáctkou a hostující Slavii Praha. I přes to, že naše mužstvo v utkání dvakrát vedlo, nedokázalo získat ani bod.

Komentář trenérů FK Pardubice:

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, kdy jsme aktivním pojetím hry dokázali soupeřovi dělat velké problémy. Díky velmi slušné organizaci v presinku jsme Slavii znepříjemňovali každou herní situaci, což vedlo i k vedoucí brance, kdy se po krásné střele prosadil Pešek. Naše aktivita po vstřelené brance trochu opadla, a to zejména hráčů ve hře bez míče. Nedokázali jsme reagovat na aktivní vysoký presink soupeře, kvůli čemuž se snížil čas strávený s míčem na našich kopačkách. Soupeř nás zatlačil na vlastní polovině a důsledkem tak byla inkasovaná branka a přežití několika šancí.

Hned v úvodu druhého dějství jsme po další nádherné akci šli do vedení, kdy se po skvělé kombinaci prosadil Urban. Stejně jako v 1.poločase nám však branka herně nepomohla, kdy to byl naopak soupeř, který se intenzivně tlačil do našeho pokutového území, z čehož po zbytečných situacích rychle skóre otočil. Po tomto momentu se hra více uklidnila a odehrávala se spíše mezi pokutovými územími obou soupeřů. My jsme se sice chvilkovými náznaky pokoušeli o vyrovnání, nicméně hosté nás svoji kvalitou do závěrečného tlaku za vyrovnáním nepustili.

V kontextu celého utkání Slavia Praha byla o krok dále a vyhrála zaslouženě, a to zejména díky obrovské kvalitě v herních činnostech jednotlivce. Náš tým však ukázal v určitých pasážích velmi sebevědomý výkon, a to zejména v momentech, kdy jsme v utkání nevedli. Do budoucna určitě budeme chtít docílit, abychom se vedení proti takovému soupeři nezalekli a pokračovali v aktivní hře za jakéhokoliv stavu.

Team logo Team logo

Detaily utkání

06.04.2024, 12:30 / 21. kolo, 1. ČLD U17
 • Statistiky

  Branky: 18. Pešek, 47. Urban - 32. Kočvara, 54. Slončík, 60. Čížek (pen.)

  ŽK: Beránek, Nesládek - Korenc, Slončík

 • Diváci

  0, Stadion Pod Vinicí

 • FK Pardubice

  Hudák - Tareš, Svoboda, T. Pražák, Kosek, Zima (71. Hendrych), Svatoš, Pešek (71. Skala), Urban, Jeřáb (54. Nekvinda), Beránek (61. Nesládek)

 • SK Slavia Praha

  Obdržálek - Beran, Kovář (79. Adam), Kočvara, Kolísek, Filippov (87. Kumpan), Korenc (71. Antič), Slončík, Németh (71. Šmiga), Magada (71. Hubička)

Autor článku: Redakce

Autor fotografie: David Haan

Sdílet článek