2 1
(1:0)
Team logo PCB

Rezerva prohrála ve Velvarech a dál bojuje o záchranu

V sobotním odpoledni zajížděla pardubická juniorka do středočeských Velvar, kde se pardubickým dlouhodobě výsledkově nedaří. Bohužel stejně to dopadlo i tentokrát, ale nutno konstatovat, že předvedená hra a vytvořené šance měly vést alespoň k bodu...

První se do vážnější šance dostal ve 22. minutě Lima, ale gólman Štefan jeho pokus s námahou vyrazil na roh. Za tři minuty pardubický presink donutil k chybě obranu domácích a Lima se dostal sám před gólmana, ale bohužel pro hosty trefil jen levou tyč! Jak už to ale v jarních zápasech bývá, tak šel lacino do vedení soupeř. Domácí ve 35. minutě zahrávali rohový kop, prodloužený hlavou se dostal k volnému Jakabovi, který zblízka prostřelil Šmída – 1:0. Ve 38. minutě dostal míč do branky Štichauer, ale gól platit nemohl pro předchozí faul Šimka na gólmana Štefana. Minutu před přestávkou Brdička fauloval ve vápně a byla z toho penalta pro domácí. K té se postavil Vopat, ale Šmíd skvělým zákrokem jeho pokus vyrazil na roh!

Do druhé půle šli hosté s cílem vyrovnat, Brdičku nahradil Miláček. Ve 47. minutě zahrál pod tlakem domácí Rubeš míč na svého gólmana a míč skončil znovu na tyči! V 53. minutě dostal míč za obranu hostů do pozice silně zavánějící ofsajdem znovu Jakab a pohodlně zvýšil na 2:0. Hosté se však nepřízni osudu nevzdávali, bojovali, kombinovali a měli míč více na svých kopačkách. Odměna přišla v 62. minutě, kdy se zpoza vápna utěšenou střelou prosadil Bernardo Rosa – 2:1! Pardubičtí hráli o vyrovnání, ale Velvary taktickou hrou drželi těsné vedení. O něj mohli přijít ve třetí minutě nastavení, kdy po faulu na Limu kopal Šimek trestný kop, jeho dělovku gólman jen vyrazil k Dostálovi, který ani na dvakrát gólmana neprostřelil…

Pavel Němeček (trenér FK Pardubice): „Ve Velvarech jsme sehráli smolné utkání. Proti nám stál zkušený soupeř, který se prezentuje aktivní hrou. Bohužel každou chybu, kterou teď uděláme, tak soupeř hned potrestá brankou. V prvním poločase jsme měli dvě tutové šance, kdy jsme trefili z bezprostřední blízkosti tyč a brankáře. Naopak jsme inkasovali z rohu. Ve druhém poločase nás soupeř nachytal při dlouhém míči za naši obranu a stav byl 2:0. Po té Šmíd chytil penaltu. Ale kluky musím pochválit, že to nezabalili. Snížili jsme a soupeře jsme dostali pod tlak a vytvořili si zase několik příležitostí. Bohužel bez gólového efektu.“

06.05.2023, 17:00 / 25. kolo, ČFL - skupina B

Fakta - branky: 35. a 54. Jakab - 62. Rosa. ŽK: 1:3. Rozhodčí: Hányš z Nového Sedla (Jati, Talpáš). Delegát: Tasch z Kolína. Diváků: 228.