1 0
(1:0)
Team logo MBB

Důležitá výhra rezervy nad Mladou Boleslaví B

Pardubická rezerva po čtyřech prohrách v řadě nutně potřebovala bodovat v nedělním dopoledním utkání na Vinici proti juniorce Mladé Boleslavi. A to se povedlo po těsné výhře 1:0, když se hlavou prosadil Tomáš Koukola. Ve druhé půli navíc Viktor Budinský zlikvidoval penaltu!

Domácí do utkání vstoupili aktivně a vytvářeli si střelecké příležitosti. První vážnější šanci měl ve 12. minutě Šimek, ale gólman Kořán jeho střelu k tyči vyrazil na roh. Za tři minuty měli domácí výhodu dalšího rohového kopu. Šimkův centr naše hlavu Vencla, který poslal míč před branku a Koukola také hlavou usměrnil míč zblízka do branky - 1:0! Ve 28. minutě po rohu hostů získal míč Miláček a unikal sám na branku soupeře, ale po více než 70 metrovém sprintu zakončil slabě do gólmana. Ve 31. minutě po kombinační akci domácích z dobré pozice přestřelil Novák. Do šaten tak šli spokojenější domácí, jejichž náskok ale mohl být vyšší než jednobrankový.

Do druhé půle naopak vstoupili lépe hosté, vytvořili si územní převahu i šance. V 51. minutě z brankové čáry vykopával míč Vencl. Za minutu ale dohrál ve vápně souboj Koukola a pískala se penalta pro Boleslav. K té se postavil Leitl, ale Budinský jeho pokus vyrazil nad břevno! V 63. minutě nevyužil další šanci Miláček a od této chvíle již domácí hráli na udržení těsného vedení, což se povedlo a domácí tak po dlouhé době slaví výhru a důležité tři body to vyrovnaného spodku tabulky.
Pavel Němeček, trenér FK Pardubice B: "Z naší strany to nebylo možná příliš herně krásné utkání. Ale my jsme v dnešním zápase chtěli a potřebovali bodovat. Měli jsme velké štěstí, kdy soupeř neproměnil penaltu, ale na druhou stranu jsme si vytvořili spoustu brankových příležitostí, které jsme neproměnili. Cením si přístupu hráčů k utkání a byli za to odměněni."

14.05.2023, 10:15 / 26. kolo, ČFL - skupina B

Fakta - branka: 15. Koukola. ŽK: 5:1 (Dostál, Rosa, Koukola, Kirchner, Sedláček - Tichý). Rozhodčí: Vít z Jičína (Vojtěch, Bečvář). Delegát: Poppr z České Lípy.