PCE Team logo
Team logo MBO

Žáci U15 porazili Mladou Boleslav

Už osmý zápas v řadě dokázali zvítězit hráči U15. Tentokrát v domácím zápase porazili opět těsným výsledkem Mladou Boleslav. Vítězství se však nerodilo vůbec snadno a naši hráči si museli sáhnout na dno fyzických i psychických sil.

Hodnocení trenérů:

Do utkání s Mladou Boleslaví jsme vstupovali s cílem rozložit zátěž mezi více hráčů. Už v minulém zápase jsme cítili, že se na hráčích podepisuje značná únava, takže někteří kluci nastoupili na jiných pozicích, než jsou zvyklí a došlo i k dopředu plánovaným poločasovým změnám.

Do zápasu jsme vstoupili skvěle, protože už ve 3. minutě se po presinkové situaci prosadil Sukdolák. Bohužel jsme si nechali brzy vyrovnat po rohovém kopu, při kterém jsme zvolili špatné postavení při bránění. Přesto jsme v první půli udrželi určitý herní standard, díky kterému jsme si vytvářeli nebezpečné situace a ještě do poločasu jsme si vybojovali vedení zpět.

Druhý poločas byl z našeho pohledu herním zmarem. Hosté brzy vycítili, že se nám v zápase nedaří a naopak vlastním výborným výkonem nám zle zatápěli. Podobně jako s Teplicemi se nám úplně rozpadla výstavba, chyběla nám odvaha a přibývalo nepřesností. Znovu je třeba ocenit velkou vůli kluků dotáhnout zápas do vítězného konce. V každém případě jsme velmi nespokojení s tím, jakou hrou jsme se prezentovali, protože větší část druhé půle neměla s našimi herními principy mnoho společného.

Vítězství si samozřejmě velice ceníme. Naše hra by však měla mít i parametry rozvoje hráčů a to jsme tentokrát nenaplnili. Gratulujeme i soupeři k povedenému výkonu. Do dalšího utkání chceme nastoupit s úplně jiným nastavením.

01.05.2024, 10:00 / 26. kolo, ČLŽ U15

Branky:3. Sukdolák, 40. Bachratý (Dvořáček) - 13. Stehlík

ŽK:29. Van Der Linden, 40. Michalík (oba Ml. Boleslav)

0, UMT Ohrazenice

Čapoun - Firszt, Dvořáček, Rychtařík - Lorenc (66. Lugmayer), Dostál (52. Kožíšek) - Fajt (41. Mužík), Hoffman - Bachratý, Nešetřil, Sukdolák (41. Novák)

• FK Mladá Boleslav

Sestava není k dispozici.

Autor fotografie: Radek Klier