(0:0)
Team logo DUK
WU-18

Druhé domácí vítězství dorostenek

V neděli 28. srpna jsme odehráli druhý domácí zápas v lize dorostenek. Soupeřkami nám byly hráčky pražské Dukly, prvoligový nováček.

Martin Macháček (trenér FK Pardubice): "V prvním poločase se kupily oboustranně nepřesnosti, ztráceli jsme jednoduché míče, některá řešení situací po zisku míče jsme špatně vyhodnotili, což nás stojí zbytečně energii a sílu. Naší snahou bylo hrát po křídlech a z těchto prostorů si vytvářet příležitosti k zakončení. V této činnosti byla proti v mnoha případech hostující brankářka, která přečtením těchto situací pomáhala své obraně. Z prvního poločasu stojí z naší strany za zmínku rozmezí 15. až 18.minuty, když nejdříve z 25 metrů Markéta Friedrichová minula levou tyčku a krátce nato se objevily v pokutovém území v dobré příležitosti ke skórování Mája Zikmundová a poté Nikča Ledvinková. Dukla hrozila převážně po rychlých brejcích, ale naše obrana i s Eliškou Melounovou v brance, byly vždy úspěšné. Druhý poločas nemohl začít lépe. Ve 47. minutě jsme zahrávali rohový kop a na zadní tyči skórovala Anča Lacinová - 1:0. Druhý poločas byl z naší strany lepší, kombinační hrou se dařilo dostat za obranu Dukly, i když v několika případech jsme uvízli v ofsajdovém postavení. V 52. minutě střílí ze strany Verča Hlaváčová nad. V 53. minutě posílá z 20 metrů svůj projektil Terka Fišerová, ale výborně chytající golmanka Dukly vytahuje nad břevno, na roh. V 67. minutě dává o sobě vědět i Dukla a Eliška Melounová vyráží střelu ze střední vzdálenosti na roh. Ještě jednou nám zatrnulo, a sice šest minut před koncem, když nejdříve střelu po samostatné akci Dukly, z pravé strany, Eliška Melounová vyráží, následnou dorážku zleva rychlým přesunem likviduje na lajně a skákající míč před odkrytou brankou odkopává Anča Lacinová do bezpečí. V 90. minutě přichází uklidnění, když přihrávku od Kamči Vamberové lobuje Verča Hlaváčová přes vyběhnutou brankářku a upravuje tak konečný výsledek na 2:0. První poločas byl z naší strany nepovedený. O přestávce jsme si řekli, co chceme ve druhém poločase změnit, to se povedlo a zaslouženě zůstavají 3 body doma, ale stály nás hodně sil. Přesto holky zaslouží opět velkou pochvalu."

28.08.2022, 16:30 / 8. kolo, 1. liga WU18

47. Lacinová, 90. Hlaváčová. Rozhodčí: Štěpánková, Kánská, Ilnytska.