1 0
(0:0)
WU-18

Dorostenky přišly v závěru utkání o bod na Spartě

Před reprezentační přestávkou sahaly dorostenky na Spartě po bodu, přišly o něj v závěru.

Martin Macháček (trenér FK Pardubice): „První říjnovou sobotu jsme zajížděli do Prahy k utkání se Spartou. Do utkání jsme vstoupili odvážně. Neuběhla ani minuta hry a Maruška Koblížková, po rychlém přechodu z naší poloviny, střílí z velkého vápna vedle pravé tyče. Sparťanky se dostaly k prvnímu vážnějšímu zakončení v 7. minutě, ale střela z 16 metrů podél vybíhající Ádi Smutné skončila těsně vedle. Ve 12. minutě Sparta trefuje střelou z vápna břevno. V následující minutě, po naší kostrbaté rozehře, vytáhla Áďa Smutná první skvělý zákrok, čímž odstartovala svůj vynikající výkon v brance. Ve 23. minutě jsme ohrozili branku Sparty my, když Míša Nechvílová vysunula Andulu Kožíškovou, která ve velkém vápně těsně přestřeluje. O dvě minuty později se opakuje podobná akce, tentokrát dostává Andula krásnou přihrávku od Verči Hlaváčové, ale první dotek se nepovedl, a tak míč odskakuje k domácí brankařce. Ve 29. minutě po rychlém přechodu vysouvá opět Míša Nechvílová Verču Hlaváčovou, ale pozorná Kožuriková v brance Sparty včasným vyběhnutím naši akci likviduje. V závěru 1. poločasu jsme přečkali sérii 3 rohů a v poslední minutě se zrodila naše největší šance, když Míša Nechvílová opět vysunuje milimetrově přesnou přihrávkou za obranu Verču Hlaváčovou, ale její střelu k levé tyči Kožuriková vyráží na roh. Zahrávaný roh Májou Zikmundovou byl opětovně odvrácen na roh, ale ten už nás rozhodčí rozehrát nenechala. Druhý poločas jsme začali také aktivně a první dvě minuty se odehrály na polovině Sparty. Po rohovém kopu jsme se dostali k zakončení, ale nepříliš razantní střelu z vápna od Verči Hlaváčové končí v náruči sparťanské brankařky. Ve 49. minutě střílí ve vápně z levé strany hráčka Sparty těsně vedle pravé tyče. V rozmezí dalších dvou minut nás podržela třemi excelentními zákroky Áďa Smutná. Od 55. minuty nás Sparta pustila jen zřídka z vlastní poloviny. Zaměřili jsme se víc na bránění v bloku. To se převážně dařilo a šance, do kterých se sparťanky dostaly, skvělými zákroky pochytala Áďa Smutná. O osudu utkání rozhodla až 82. minuta, kdy jsme nepohlídali jediný náběh, který zajistil domácím tři body. Byli jsme 8 minut od zisku bodu, pro který jsme si na Spartu přijeli. Holky zaslouží obrovskou pochvalu za předvedený výkon. Obzvláště je potřeba vyzdvihnout excelentní představení Ádi Smutné v naší brance.“

01.10.2022, 11:30 / 6. kolo, 1. liga WU18

82. Hoffmann. ŽK 0:2 (Burešová, Melounová). Rozhodčí: Hasíková, Kánská, Strnadová