(3:2)
Team logo PCB
WU-18

Dorostenky na Slovácku nemířily dostatečně přesně

Poslední říjnový víkend jsme zajížděli na Slovácko. Odehráli jsme na šance vyrovnané utkání, rozdíl byl v kvalitě zakončení na straně domácích hráček.

Martin Macháček (trenér FK Pardubice): „Lepší vstup do utkání jsme si nemohli přát. Hned v první minutě využíváme zaváhání v rozehrávce domácí obrany a Eliška Ptaszeková nás posílá do vedení 0:1. Slovácko dokázalo však brzy vyrovnat a v 7. minutě po rychlé křídelní akci prostřeluje Polášková Elišku Melounovou. Slovácko předvádí svou typickou hru, s častějším držením míče a s křídelními náběhy. My dáváme o sobě vědět z rychlých protiútoků. Tak jako ve 24. min, když Markéta Friedrichová centruje z pravé strany do vápna, kde si míč našla Nikča Ledvinková, a z voleje trefuje pravou tyč. Odražený míč se dostane k Verče Hlaváčové, ale její střela končí těsně nad břevnem. Po půlhodině hry jdou domácí do vedení 2:1, když po rohovém kopu hlavičkuje domácí hráčka z malého vápna. O pět minut později zahráváme také rohový kop Májou Zikmundovou a centrovaný míč si nádherně našla Nikča Ledvinková a také hlavou srovnává na 2:2. Nerozhodný výsledek se nám bohužel nedaří do přestávky udržet a ve 41. minutě dostáváme třetí branku, střelou pod břevno z 25 metrů. Přesto se ještě dvě minuty před přestávkou dostáváme do vyložené šance, když si na centr z pravé strany od Martiny Mandelíkové nabíhá na hranici pokutového kopu Týna Burešová, ale střela z voleje trefuje pouze domácí brankařku. Druhý poločas jsou aktivnější domácí, opět s častějším držením míče, ale pouze po naše velké vápno. Dlouho se hraje bez větších příležitostí, až v 56. minutě vytahuje Eliška Melounová střelu z 25 metrů na břevno a následná dorážka končí mimo branku. V 60. minutě centruje z pravé strany Maruška Koblížková, k letícímu míči chybí jen kousek Nikče Ledvinkové a ten dál propadá až do malého vápna a těsně míjí levou tyč. V 63. minutě střílí Týna Burešová z 25 metrů vedle, když si všimne vyběhnuté domácí brankářky. V 66. minutě se protáhne Eliška Ptaszeková kolem obránkyně do vápna, ale její střelu k tyči vykopává domácí brankářka na roh. Po delší době necháváme domácím prostor k zakončení a přesná střela, opět ze střední vzdálenosti, znamená v 73. minutě vedení domácích 4:2. V 79. minutě se prodrala přes dvě hráčky do pokutového území Maruška Koblížková, dává pod sebe Týně Burešové, ale její ne příliš razantní střela končí v náruči domácí brankařky. V 87. minutě nedokážeme po našem rohu dostat ve skrumáži před brankou míč do sítě, a tak utkání výsledkem 4:2 končí. Zápas byl hrán po celých 90 minut ve vysokém tempu. Na šance vyrovnané utkání, rozdíl byl v kvalitě zakončení. Holky zaslouží velikou pochvalu za předvedenou hru a slovy chvály na adresu našich hráček nešetřili ani domácí fanoušci.“

29.10.2022, 14:00 / 9. kolo, 1. liga WU18

7. Polášková, 29. Jančářová, 41. Kundrtová, 73. Hubová - 1. Ptaszeková, 35. Ledvinková . ŽK 0:1 (Melounová). Rozhodčí: Jílková, Hausnerová, Konrád.