OST Team logo
3 0
(1:0)

Duel s Baníkem vyhrál domácí tým

Souboj proti Baníku na jeho stadionu ve Vítkovicích nedopadl výsledkově vůbec dobře. V souboji dvou týmů z konce tabulky brali body domácí. Pardubáci tak zůstávají na poslední pozici ve FORTUNA:LIZE.

V pardubickém dresu měl premiéru Icha, na hrot se vrátil Černý a po trestu také Helešic. Naopak na protější stranu hřiště se postavil Cadu, který strávil dva roky v pardubickém dresu, na ostravské střídačce pak byli k vidění další expardubáci, Pojezný a Letáček. Hrál se vyrovnaný zápas, kdy domácí hrozili jen centrovanými míči do pardubického vápně, obrana však s přehledem odolávala.

Na vývoj zápasu měla velký vliv 30. minuta. Centr doputoval na hlavičku Frydrycha, kterou Markovič vyrazil k nohám Cadua, který orazítkoval tyč. Míč se vrátil před branku, kde podle verdiktu sudích Černého kopačka zasáhla do obličeje Frydrycha a následovala penalta… Baník dárek ke stému výročí proměnil Tetourem – 1:0. Pardubice vyslaly jednu nebezpečnější střelu, ta ovšem Laštůvku výrazněji neohrozila.

Po změně stran byli hosté dvacet minut aktivnější, šanci si ale nevytvořili. Za zmínku stojí utěšená rána Janoška, která o pár čísel minula šibenici. Ještě před tím na druhé straně Klíma tak dlouho váhal se zakončením, až se sám vytěsnil z výhodné střelecké pozice.

Domácí se mohli uklidnit v 72. minutě, kdy Buchta opřel míč o břevno. Pardubice hrály trochu na riziko a střídající Tijani, i díky Vlčkově teči, zvýšil na 2:0. Poslední gól padl v 82. minutě, kdy Kuzmanovič uzavřel skóre – 3:0.

Pavel Němeček, trenér Pardubic: „Třetí utkání, třetí porážka. Herně to ale bylo docela vydařené, jen s nejkrutějším výsledkem. Měli jsme více ze hry, soupeř nás ale potrestal z protiútoků ve druhém poločase. Bylo to kruté, plácáme se tam, dostaneme gól z penalty. Bohužel sebevědomí nám chybí, nedaří se nám. Posledních dvacet metrů před brankou soupeře nepracujeme, jak bychom potřebovali, nejsme moc ve vápně.“

11.09.2022, 16:00 / 8. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 31. Tetour z penalty, 75. Tijani, 82. Kuzmanović. ŽK: 2:3 (Tetour, Lischka – Černý, Hlavatý, Lima). Rozhodčí: Nehasil – Kubr, Pečenka.