HKR Team logo
1 3
(0:0)

Vyhráli jsme derby s Hradcem, vstřelili jsme tři branky

Velká radost zavládla na boleslavském stadionu poté, co rozhodčí Berka odpískal konec zápasu. Pardubáci totiž porazili v derby Hradec Králové 3:1 a do tabulky si připsali další tři cenné body.

Trenéři provedli v týmu několik změn, které se ukázaly jako prospěšné. Pardubáci zatlačili na soupeře hned v úvodních minutách a zasypali branku Hradce několika střelami, žádná z nich se ale neujala. V 11. minutě dostal přihrávku za obranu znovu Hlavatý, ale Reichla z bezprostřední blízkosti nepřekonal.

Hradec se postupně rozehrával a i on si vypracoval šance, po půlhodině hry měl příležitost Vašulín, ale na Markoviče nevyzrál. Za chvíli poslal Ryneš míč na Kubalu, ten však levačkou minul pardubickou branku. Na 37. minutu si Pardubáci načasovali skvělou akci. Icha posunul míč na hranici šestnáctky, odkud Janošek trefil břevno.

Zatímco v první půli viděli diváci zajímavý zápas bez gólů, po obrátce se dočkali i tohoto koření fotbalu. A radost vládla především na pardubické straně. V 50. minutě Hradec kousek za vápnem fauloval Janoška a sám postižený poslal z trestného kopu míč nechytatelně do šibenice – 0:1. Ale už za osm minut bylo srovnáno, když Hranáč podběhl centr z levé strany a volný Kubala poslal míč do sítě – 1:1.

Kdo se obával, že snadná inkasovaná branka Pardubáky složí, netrefil se. Hradec hrál v této fázi zápasu velmi dobře, nicméně v 71. minutě se dostal k odraženému míči na hranici vápna Černý a vymetl šibenici Reichlovi branky – 1:2. A když za 5 minut skončila kombinace Helešice s Janoškem dalším gólem na 1:3, začalo to vypadat, že pardubický tým zlomí dlouholeté „hradecké“ prokletí.

Tak se také stalo, Pardubáci si v derby připsali do ligové tabulky další tři body a i když to nestačilo k opuštění poslední pozice, je třeba věřit, že výhra a zejména předvedený výkon vystřelí tým k dalším úspěšným zápasům.

Radoslav Kováč, trenér Pardubic: „Jsme strašně šťastní, že jsme derby zvládli. Dali jsme krásné góly, vyhráli jsme dneska zaslouženě. Dobře jsme do zápasu už vstoupili a hráli jsme velmi dobře i do obrany. Celá čtyřka vzadu odehrála skvělý zápas, až na tu jednu chybu. Těší mě, že i když jsme dostali gól, tak jsme na to rychle zareagovali, to minulé zápasy také nebývalo. Jsem rád i za Dominika Janoška, jde správnou cestou. Vždycky chtěl být všude, kde je míč, ale takhle to dneska nejde. U něj je zásadní herní disciplína, a teď se mu to vyplácí.“

29.10.2022, 15:00 / 14. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 58. F. Kubala (Ryneš) – 50. Janošek, 71. Černý, 76. Janošek (Helešic). ŽK: 2:3 (Kodeš, Gabriel - Chlumecký, Vacek, Hlavatý). Rozhodčí: Berka – Váňa, Machač.