2 2
(1:0)
WU-15

Starší žákyně na úvod sezóny přivezly dva body z Liberce

V prvním zápase sezóny jsme zajížděli do Krásné Studánky k zápasu proti domácímu Liberci.

Na podmáčeném hřišti vyšel lépe vstup do utkání domácím hráčkám, které v 7. minutě využily špatného zajištění naší obrany a po samostatném úniku vstřelily úvodní branku utkání. Prakticky po celý první poločas byl obraz hry stejný, liberecké hráčky kombinovaly, ale jejich snaha končila na naší pevné obraně. My jsme mohli zahrozit z rychlých brejků, do šance se dostala Kubisková, ale bohužel se mával ofsajd. Po přímém kopu Dytrtové jsme zase nebyli dostatečně důrazní při dobíhání a liberecké hráčky situaci bez větších problémů zvládly. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Až do 55. minuty, kdy si míč na soupeřově polovině našla Terka Kellnerová a libereckým hráčkám nezbylo nic jiného, než ji zastavit faulem v nebezpečné pozici. Volný přímý kop přenechala Terka Dytrtová pro Terku Kožíškovou, která skvělou ranou pod břevno srovnala na 1:1. Když už se schylovalo k remízovému výsledku přišla chyba v komunikaci naší obrany, která vyústila v pokutový kop domácích. Penaltu domácí Liberec v 74. minutě proměnil a ujal se vedení 2:1. Nám v posledních 5 minutách nezbylo nic jiného, než vrhnout všechny síly do útoku, chvíli holky hrály i na dva obránce a pět útočníků, z čehož pramenily velké šance Liberce, které naštěstí, a díky skvělé Denče Malíkové, nekončily gólem. V poslední minutě se míč šťastně dostal k Terce Dytrtové, která z 25 metrů napřáhla "slabší" nohou a trefila se neomylně pod břevno - 2:2.

Při penaltách jsme pak byly šťastnějším týmem my a ve skvělém výkonu pokračovala Denča, která dvě penalty zneškodnila a tu svou zvládla bez problému proměnit. Liberci jsme tak loňskou prohru na penalty oplatili a z utkání bereme 2 body.

Pochvala patří všem holkám, s holkami Liberce držely krok prakticky celý zápas, nevynechaly jediný souboj a hlavně díky vůli, morálce a touze na hřišti nechat vše i za nepříznivého stavu, se nám v poslední minutě podařilo vyrovnat. Děkujeme rodičům za podporu, za týden v sobotu 3. září nás na Dolíčku od 11:00 čeká Slavia Praha.

28.08.2022, 11:00 / 1. kolo, 1. liga WU15

6., 74. (z PK) Ševčíková - 55. Kožíšková, 79. Dytrtová. Rozhodčí: Brož, Kubíček, Loubek.