2 2
(1:1)
WU-15

Starší žákyně vyhrály na penalty v Plzni

Utkání dvou herně rozdílných poločasů, tak by se dal shrnout zápas s Plzní, ze které si odvážíme 2 body.

Začátek utkání se nám vůbec nepodařil, už v 1. minutě si necháváme dát branku. Čtyři minuty na to rozehrává Terka Kožíšková volný přímý kop na polovině hřiště a přesným centrem za obranu nachází Jolču Pávkovou, která uteče obránkyním a skvěle zakončí - 1:1! Zbytek poločasu taháme za kratší konec, Plzeň je lepším týmem, dobře kombinuje, drží nás na naší půlce a my se jen těžko dostáváme do nebezpečných situací.

Do druhého poločasu jdeme s tím, že musíme začít plzeňské hráčky rychleji napadat, především golmanku a stoperky, aby byly pod tlakem, neměly čas na rozehru a celkově se rychleji posouvat. Od samého začátku se nám to začíná dařit, Plzeň pod tlakem dělá chyby a my se začínáme konečně dostávat do šancí a nyní jsme to my, kdo soupeře drží na jejich polovině. V 65. minutě nastává sporná situace, kdy Jolča Pávková projde přes obránkyně do vápna a podle nás je jasným faulem (šlapákem) zastavena, rozhodčí však nepíská. Pár minut na to na středu vybojujeme míč, Terka Dytrtová posílá krásnou přihrávku mezi stopery na nabíhající si Lucku Kubiskovou, která jde sama na bránu a s přehledem proměňuje. V poslední minutě zápasu, kdy už to vypadá, že utkání dotáhneme do vítězného konce, přichází další sporný moment. Plzeň posílá dlouhý míč do vápna, kde dochází k souboji 1v1, Terka Kožíšková hraje míč, ale rozhodčí ukazuje na penaltu. Plzeňská hráčka proměňuje, a tak následuje penaltový rozstřel. Naše hráčky všechny penalty promění a Deny Malíková opět skvěle jednu penaltu chytá, a tak si odvážíme plusový bod.

Holkám děkujeme za bojovný výkon, především ve druhém poločase. Znovu se ukázala síla týmu, kdy jsme se opět dokázali vrátit do zápasu, přehrávat Plzeň a zaslouženě jsme se dostali do vedení. S ohledem na celý zápas můžeme být se 2 body spokojeni.

10.09.2022, 11:00 / 3. kolo, 1. liga WU15

2. Šotová, 42. Antony - 4. Pávková, 31. Kubisková. Rozhodčí: Svoboda - Kovářík, Kozák. ŽK: 0:1 (Malíková).