Team logo PCE
WU-15

Senzační výhra starších žákyň na Spartě!

Skvělého výsledku dosáhl tým starších žákyň. Pardubické hráčky dokázaly bvyhrát na trávníku favorizované Sparty Praha.

Diametrální rozdíl mezi výkonem z minulého týdne a výkonem se Spartou. Od první minuty se hrálo utkání ve vysokém tempu nahoru a dolu. Nám se hned v 5. minutě podařila akce po pravé straně, kdy střelu Lucky Kubiskové stačila vyrazit golmanka jen k Viki Kovaříkové, která skvěle zavírala zadní tyč a dorazila míč do prázdné brány. Více ze hry měly sparťanky, více držely míč, ale do větších příležitostí je naše holky nepustily, hrozily především ze střel z velké vzdálenosti, se kterými si Deny Malíková v klidu poradila nebo z rohových kopů. Do přestávky jsme mohli jít do tříbrankového vedení, kdy jsme šli 2x sami na bránu, ale bohužel jsme tyto situace neproměnili.

Druhý poločas vypadal podobně. Sparta měla převahu, ale těžko se dostávala do naší dobře fungující obrany. V 55. minutě, znovu po akci po pravé straně, navyšujeme vedení na 2:0, kdy Kamča Kozáková přesně nachází Lucku Kubiskovou a ta se nemýlí. Zanedlouho jdeme opět sami na bránu, ale ani tentokrát se nám nepodaří skórovat. Sparťanky se dostanou do 2-3 nebezpečných příležitostí, ze kterých jsme si koledovali o gól. Nakonec v nastavení po chaosu ve vápně se dostávají k odraženému míči a snižují na 1:2. Na víc se ale už nezmůžou a my tak můžeme zaslouženě slavit fantastickou výhru s lídrem tabulky.
Holkám děkujeme za odmakaný zápas, znova si holky dokázaly, že hrát se dá opravdu s každým, a že se můžou rovnat nejlepším týmům, pokud budou hrát s takovým nasazením a chutí jako v tomto zápase.

04.03.2023, 10:00 / 14. kolo, 1. liga WU15

80. Balázsová - 5. Kovaříková, 55. Kubisková.