3 1
(2:1)
Team logo TEP

Porazili jsme Teplice, máme tři body!

Nedělní podvečer patřil pardubický fotbalistům! V důležitém utkání proti Teplicím měli skvělý nástup, rychle vedli o dva góly, a i když soupeř snížil, dramatická koncovka vyzněla pro naše hráče. Tříbodový zisk vystřelil Pardubáky na 14. místo tabulky!

Pardubáci si vzali k srdci zápas na Bohemce a do zápasu s Teplicemi vlétli jako utržený vagón. Už ve čtvrté minutě totiž Matěj Helešic centrem našel Pavla Černého, který zamířil do břevna. Pohotově ovšem zareagoval Michal Hlavatý a ten poslal svůj tým do vedení. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat, když byl po další akci zleva faulován Černý a byla z toho penalta. K té se postavil Dominik Janošek a s přehledem navýšil vedení Pardubic, které po deseti minutách vedly 2:0.

Hosté dokázali zanedlouho odpovědět. Ve 21. minutě zápasu totiž Daniel Trubač rozehrál rohový kop chytře po zemi na Tomáše Kučeru a ten chytrou střelou na zadní tyč snížil stav na 1:2 z pohledu Teplic. Ihned poté mohl po dalekonosné střele dát svému týmu dvougólové vedení zpět Robin Hranáč, domácí stoper však orazítkoval jen tyč.

Zlomový moment zápasu nastal v 68. minutě. Kamil Vacek totiž v pokutovém území přišlápl Daniela Filu a byl z toho pokutový kop pro Teplice. Exekuce se ujal Abdallah Gning, toho ovšem vychytal Florin Nita. To domácí fotbalisty nakoplo, pár chvil poté totiž rozehrávali volný přímý kop. Dominik Janošek na zadní tyči našel Kamila Vacka, který odčinil zaviněnou penaltu a dal gól na 3:1.

Teplice už poté nebyly schopny odpovědi. Pardubáci oproti zápasům se Zlínem či s Olomoucí dohráli zápas v klidu a bez další inkasované branky. Veledůležitý zápas o záchranu tak zvládli a brali tři body!

Radoslav Kováč (trenér Pardubic): "Dali jsme rychle dva góly, konečně jsme dostali do vápna dobrý centr a zužitkovali aktivitu z úvodu. Po inkasovaném gólu jsme klasicky znervóznili, nebyli jsme tak aktivní, bylo to pro kluky náročné na hlavu. Klíčová byla penalta a Nitův zákrok, vzápětí jsme navíc dali třetí gól a zápas definitivně zlomili. Jsem rád za posledních deset minut, že jsme dohráli aktivně i závěr a soupeře k ničemu nepustili. Byly to velké nervy, ale jsme zase o trochu víc zpátky ve hře. Možná nám pomohla i minulá prohra na Bohemce, kluci se o to víc soustředili na dnešní důležité utkání."

Zdenko Frťala (trenér Teplic): "Fotbal je o chybách, my jsme ty soupeřovy využít nedokázali. Za stavu 0:2 jsme se vrátili do zápasu povedeným signálem, ale utkání nám zkomplikovala neproměněná penalta. I tak bylo pořád o co hrát, ale závěr už byl z naší strany hektický. Domácí mohli skóre ještě navýšit."

19.03.2023, 15:00 / 24. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 4. Hlavatý, 9. Janošek (pen.), 69. Vacek (Janošek) – 21. T. Kučera (Trubač) ŽK: Helešic, Vacek – Kučera, Hybš Rozhodčí: Machálek – Kubr, Hrabovský Počet diváků: 4210.