2 0
(2:0)
Team logo JAB

Pardubice zvládly duel s Jabloncem. Budeme hrát baráž!

Pardubáci dokázali v důležitém utkání proti Jablonci přetlačit soupeře 2:0 a vzhledem k ostatním výsledkům čtvrtého kola nadstavbové skupiny o udržení je jisté, že si zahrají baráž. Už v osmé minutě se premiérově v CFIG Areně trefil Vojtěch Sychra, na jehož gól navázal ve 26. minutě kapitán Pavel Černý. Kováčova družina tak před závěrečným kolem nadstavby může slavit - vyhne se přímému sestupu!

Vstup do zápasu pravdy měli Pardubáci skvělý. Od první minuty svého soupeře zatlačili a to se jim vyplatilo velmi rychle. Už v osmé minutě totiž z levé strany odcentroval Bartosz Pikul a nazadní tyči v obtížné pozici přesně zakončil Vojtěch Sychra, který otevřel skóre!

Stejně jako v utkání se Zlínem ale mohlo být rychle srovnáno. Matěj Polidar dostal přihrávku za obranu a na hranici penalty našel Michala Černáka, ten ovšem nedokázal zužitkovat velmi dobrou šanci a přestřelil bránu Florina Nity.

Scénář z víkendu se naštěstí neopakoval a domácí fotbalisté naopak dokázali navýšit své vedení. Ve 26. minutě totiž napřáhl ke střele Michal Hlavatý. Pardubický středopolař trefil jen břevno, balón se ale odrazil k Pavlu Černému, který využil své zkušenosti a pohotově navýšil skóre svého týmu.

Ještě před přestávkou měly oba týmy po jedné šanci. Nejprve před bránou Pardubic střílel Chramosta jen do připraveného Florina Nity. Na druhé straně hřiště šel míč na Vojtěcha Sychru, který se ocitl tváří v tvář s brankářem Hanušem, ten ovšem rychle vyběhl a zažehnal nebezpečí.

Do druhé půle vstoupily Pardubice hned se dvěma vynucenými změnami. Kvůli střídání v utkání nepokračovali Florin Nita a Michal Hlavatý, které nahradili Jakub Markovič s Kamilem Vackem. První jmenovaný se vyznamenal po hodině hry, kdy skvěle vytáhl na roh tvrdý přímý kop Matěje Polidara.

Jablonecký host ze Sparty Polidar se ocitl v další šanci pár minut před koncem, tentokrát zamířil mimo tři tyče. Ve zbytku zápasu se Pardubáci už soupeře k ničemu nepustili a udrželi tak čisté konto a získali důležité tři body, které díky ostatním výsledkům znamená jistotu baráže!

Radoslav Kováč, trenér Pardubic: „Jsme hlavně hrozně moc šťastní. Zvládli jsme první krok, a tím bylo dostat se do baráže. Dali jsme rychlý gól, pak jsme tam měli opět malinký výpadek, ale přišel druhý gól. Kluci to proti Jablonci odpracovali. Jsem za kluky strašně šťastný. Chci poděkovat i našim skvělým fanouškům, kteří nám k tomu cíli dopomohli. Čekají nás teď tři těžké zápasy, budou to ještě nervy.“

24.05.2023, 19:00 / 34. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 8. Sychra, 26. Černý Rozhodčí: O. Berka - M. Vlček, J. Šimáček (T. Ulrich) | VAR: P. Orel | AVAR: L. Machač Žluté karty: 61. Vacek - 90+1. Štěpánek