SPA Team logo
5 2
(3:0)

Podlehli jsme Spartě, domácí o výhře rozhodli v první půli

První vstřelené branky v sezóně. To je jediné pozitivum sobotního utkání na trávníku pražské Sparty, ve kterém domácí rozhodli díky produktivitě v prvním poločasu. Po změně stran vedli Pražané už 5:2, pak si první gólové zápisy připsali Darmovzal a Krobot.

Za neustávajícího deště neměli Pardubáci vstup do utkání úplně špatný. V úvodních minutách na pravém křídle získali hned několik rohových kopů, ty však nenadělaly domácí obraně problémy. Následně začala na hřišti vládnout Sparta. Po čtvrthodině hry právě domácí tým šel do vedení Birmančevič z pravé strany vyslal balón přímo na hlavu Jana Kuchty, který hlavou zamířil přesně.

A to jako by opařilo defenzivu Pardubic. Domácí fotbalisté byli všude rychlejší a v krátkém sledu vstřelili další dva góly. Nejprve na pravém křídle Tomáš Wiesner obešel obránce a poslal míč Lukáši Haraslínovi, na jehož střelu z první neměl Viktor Budinský nárok. A pouze dvě minuty potom se po individuální akci znovu prosadil Jan Kuchta.

Do půle už hráči Pardubic neinkasovali a o přestávce trenér Radoslav Kováč zareagoval hned čtyřnásobným střídáním. To ovšem nezafungovalo tak, jak by si Pardubáci přáli. Během čtvrthodiny totiž inkasovali další dva góly a bylo prakticky po zápase.

V závěru ale ani tak nedali kůži lacino a podařilo se jim alespoň vstřelit první góly v této ligové sezóně. Nejprve se po přihrávce Emila Tischlera trefil Denis Darmovzal. O pár minut později vybojoval míč v rohu Ladislav Krobot, který se dostal před bránu a levou nohou snížil na konečných 2:5.

Radoslav Kováč, trenér FK Pardubice: „Do prvního gólu jsme hráli dobře, ale nevytvořili jsme si žádnou šanci. Bohužel nám propadla levá strana, kde jsme to vůbec dobře nezachytávali. V defenzivě jsme celý zápas nebyli agresivní. Sparta nás agresivitou absolutně předčila ve všem, a to je pro mě největší zklamání, protože jsem od toho čekal daleko víc. Sparta vyhrála jednoznačně a zaslouženě. Za osm minut bylo vymalováno, už druhý gól rozhodl. Do druhého poločasu jsme udělali změny, ale i Sparta prostřídala. Dali jsme dva góly, takže to nevypadá tak hrůzostrašně, i když pět obdržených branek je samozřejmě strašně moc. Možná bylo dobře, že trenér Priske prostřídal kluky a že se šetřili na úterý. Kdyby tam zůstala ta sestava od začátku, dopadlo by to ještě hůř."

05.08.2023, 15:00 / 3. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 15. Kuchta (Birmančević), 22. Haraslín (Wiesner), 24. Kuchta (Krejčí ml.), 47. Wiesner (Krejčí ml.), 57. Birmančević (Laci) – 65. Darmovzal (Tischler), 73. Krobot. ŽK: 34. Zelený (SPA) – 45+4. Surzyn (PCE), 45+4. Kováč (PCE). Rozhodčí: Klíma – Kubr, Slavíček.