ZLI Team logo
1 1
(1:0)

Ze Zlína vezeme velmi důležitý bod

Nedělní odpolední zápas ve Zlíně se sice pro Pardubáky nevyvíjel dobře, prohráli první poločas 0:1, ale po změně stran vyrovnali a nakonec se domů nevraceli s prázdnou. Jejich série bez porážky už čítá tři utkání.

Do utkání ve Zlíně provedli trenéři některé změny v sestavě a věřili, že jejich svěřenci dokáží odvézt od „Ševců“ nějaký ten bod. Nejprve se hrálo ve středu pole, šanci na straně hostů nevykřesal ani centr Mareše, který skončil v rukách brankáře Dostála. Za chvilku to zkusil zpoza vápna Hlavatý, brankář dostál ale vytlačil míč na roh, z něhož se žádná vážnější situace nenastala.

V 18. minutě se ale hosté rozesmutněli. Slončík naše rozeběhnutého Vukadinoviče, který prokličkoval obranou a překonal i Kinského – 1:0. O pár minut později si Pardubáci oddechli, Cedidla mířil těsně vedle… V tu chvíli měli domácí více energie a hosté se vzmohli na odpor díky střele Surzyna, které ale do přesnosti hodně scházelo. V závěru první půle se hosté dostali víc k míči, ale žádná větší šance se z toho neurodila.

Do druhé půle šel na trávník Zlatohlávek a netrvalo dlouho, než se pardubický tým radoval. V pokutovém území zahráli domácí rukou a Michal Hlavatý se z penalty trefil do šibenice – 1:1! Domácí tato situace poměrně zaskočila a hostující tým byl tím, kdo se víc tlačil na polovinu soupeře.

Ale ani Zlín se nedal zadarmo, protože v Ikugar se čtvrt hodiny před koncem tlačil do koncovky, jenže mířil přesně doprostřed branky. Pardubáci si snažili vytvořit si nějaké šance a rozhodně na to měli mírný tlak, ale protože žádný z pokusů se neujal, body se dělili, s čímž byl spokojenější hostující celek.

Za týden čeká Pardubáky v domácím prostředí souboj s FK Mladá Boleslav (neděle 21.4.2024, 15:00 hodin, CFIG Arena)

Radoslav Kováč, trenér FK Pardubice: „Dnes to byl zápas dvou poločasů. V tom prvním jsme tahali za kratší konec, nebyli jsme kvalitní jak v defenzívě, tak ofenzívě. Chtěli jsme hrát trošku aktivněji, nicméně Dostál to dobře kopal do krajů a domácí nás přečíslovali dva na jednoho. Do druhé půle jsme na to zareagoval – hráli jsme trošku níž a křídla jsme přitáhli víc k bekům. Vstřelili jsme branku, zlepšili jsme se a nakonec vydolovali bod, který je pro nás dnes zlatý. Ne, nesledujeme soupeře, soustředíme se na sebe, protože si to musíme uhrát sami.“

14.04.2024, 15:00 / 28. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 18. Vukadinović (Slončík) – 48. Hlavatý (pen.). ŽK: 3:1 (Pidro, Černín, Bužek – Patrák). Rozhodčí: Černý – Podaný, Dresler. Držení míče: 48 % : 52 %. Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 3:6. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:10.