BOH Team logo
2 1
(1:0)

Proti Bohemians jsme sahali po bodu, domácí ale zápas dotáhli k výhře

V utkání na Bohemians Pardubáci sice prohráli první poločas, ale krátce po obrátce dokázali Sychrovým gólem vyrovnat. Bohužel domácí Matoušek v 74. minutě, po závaru v pardubickém pokutovém území, rozhodl o tom, že body zůstaly v hlavním městě.

Pardubičtí trenéři provedli několik změn v sestavě a do utkání šlo s cílem uhrát bod, který by byl v této situaci velmi cenný. První, kdo se v utkání dostal do dobré střelecké pozice, byl Filip Brdička, ale skóre se neměnilo… Hra byla vyrovnaná, ale postupně se domácí začínali víc tlačit před pardubickou branku. V 25. minutě se dostal do velké šance Prekop, naštěstí se mezi tyče netrefil. O minutu později už ale udeřilo. Hůlka vybojoval míč a po následné akci otevřel skóre Kovařík – 1:0. Po půlhodině hry se proti Kozákově pokusu vytáhnul Kinský a byla to posední vážnější šance prvního dějství.

Krátce po změně stran vypukla radost na pardubické straně. Ve 47. minutě se dokázal prosadit Vojtěch Patrák, který vyrovnal na 1:1. Po hodině hry poslali trenéři do hry Daňka a Zlatohlávka, který v týdnu nemohl trénovat naplno, na úvod utkání tak usedl na střídačku. Hosté ale nedokázali zvrátit utkání na svou stranu, nezískali tlak, ani si nevytvořili šance, které by je k tomu posunuly. V 74. minutě se naopak prosadil v pokutovém území Matoušek, který stanovil skóre na 2:1. To se do konce utkání už nezměnilo a Pardubice tak bohužel vyšly z posledního utkání základní části FORTUNA:LIGY naprázdno.

Radoslav Kováč, trenér FK Pardubice: "Dobře jsme do toho vstoupili, i když jsme neměli nějakou vyloženou šanci. Pak jsme z utkání trochu vypadli a Bohemka šla do vedení, i druhou půli jsme ale začali dobře a srovnali jsme. Měli jsme připravená střídání, že tam dáme v 60. minutě do ofenzivy Zlatohlávka s Daňkem, bohužel jsme ale brzy znovu inkasovali. To byla trestuhodná chyba, před bránou to musíme urvat pryč, musí tam být více agresivity a důrazu. Na tohle doplácíme celou sezonu. Je to škoda, pro nás by byl každý bod dobrý. V nadstavbě bude hodně záležet na prvních dvou zápasech, které hrajeme doma, na ty se musíme perfektně připravit."

28.04.2024, 15:00 / 30. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 26. Kovařík (Hála), 74. Jan Matoušek – 47. Sychra (Patrák). ŽK: 2:3 (Hála, Köstl – Chlumecký, Solil, Vacek). Rozhodčí: Hocek – Hájek, Váňa.