VLA Team logo
0 5
(0:0)

První výhra tohoto roku! Vlašim jsme porazili 5:0

Pardubický tým ve druhém utkání letošní Tipsport ligy porazil FCSB Vlašim přesvědčivě 5:0. Všechny góly padly až po změně stran, postarali se o ně: Surzyn, Brdička, Kissiedou, Pikul a Černý.

Pardubáci se v sobotu od 13:00 hodin na UMT v Horních Počernicích utkali v rámci zimní Tipsport ligy s druholigovou Vlašimí. Zápas nabídl několik pohledných akcí, k vidění byly ale také krásné góly.

První šanci utkání si vytvořil pardubický Darmovzal, jehož ránu musel likvidovat brankář Vlašimi. Z hranice vápna následně nebezpečně střílel Hlavatý, znovu ale skvěle zasáhl gólman domácích. Na bránu se řítil ve 36. minutě David Huf, který ale míč nedokázal dopravit mezi tři tyče, a z nadějné šance tak nic nebylo.

Do druhé půle trenér Kováč vyslal do boje obměněnou sestavu. V 57. minutě hry se pardubičtí dočkali první branky v roce 2024! K míči se dostal Michal SURZYN, který svižnou střelou k tyči překonal Koláře - 0:1. V 65. minutě Kováčova parta navýšila náskok. Po pohledné akci se prosadil poprvé v dresu A-týmu Filip BRDIČKA - 0:2.O tři minuty později bylo na lavičce hostů ještě veseleji. Z velké dálky využil chvilkové nepozornosti domácího brankáře Laurent KISSIEDOU, jehož lob zapadl přímo do sítě Vlašimi - 0:3.

Pardubáci byli i nadále aktivnější a vypracovávali si zajímavé příležitosti. Počtvrté se východočeši mohli radovat v 80. minutě hry. Na konci nádherné akce byl Bartosz PIKUL - 0:4. V 84. minutě upravil na konečných 5:0 Pavel ČERNÝ, který centr ze strany nasměroval do brány hrudí.

Pardubický tým si tak připisuje první výhru letošní Tipsport ligy, když porazil FCSB Vlašim 5:0.

20.01.2024, 13:00 / 0. kolo, Tipsport liga

Branky: 57. Surzyn, 65. Brdička, 68. Kissiedou, 80. Pikul, 84. Černý. ŽK: 1:0 (Musil). Držení míče: 36 % : 64 %. Střely na branku: 7:12. Střely mimo: 6:12. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 0:0.