1 0
(1:0)
Team logo MBB

B-tým poprvé na jaře vyhrál!

Pardubická rezerva se poprvé na jaře představila na stadionu Pod Vinicí. A hned z toho také bylo první jarní vítězství. Hráči okolo trenéra Pavla Němečka porazili "béčko" Mladé Boleslavi nejtěsnějším rozdílem. I přes bláznivý vývoj jedinou branku utkání vstřelil v první půli Štěpán Machů.

Úvodní branku střetnutí mezi Pardubicemi B a rezervou Mladé Boleslavi vstřelil utěšenou střelou do šibenice v 36. minutě domácí Štěpán Machů - 1:0.

Ve druhém poločase se začaly dít věci! v 56. minutě utkání zahrávaly Pardubice pokutový kop. Míč si na značku postavil Pandula, kterého ale skvěle vychytal brankář Kořán. V 75. minutě hry se na opačné straně zaskvěl parádním zákrokem gólman Šmíd.

O 6 minut později se domácí fanoušci dočkali druhé penalty svého týmu. Tentokrát si ji vzal na starost střídající Novák. Ani on ale na hostujícího brankáře nevyzrál a skóre se tak neměnilo. A domácí mohli litovat ještě víc. Nejprve když König v tutovce z bezprostřední blízkosti přestřelil pardubickou bránu, následně v samotném závěru mohli mladoboleslavští vyrovnat z penalty.

Ani třetí pokutový kop zápasu střelci neproměnili. Adama Königa vychytal Nicolas Šmíd, a Pardubáci tak mohli slavit první jarní vítězství ve třetí nejvyšší lize!

Pavel Němeček, trenér FK Pardubice B: "Myslím si, že tento zápas nebyl v poli nějak nadprůměrný. Ale na druhou stranu oba dva týmy chtěli hrát fotbal. My jsme šli do vedení krásnou brankou. Poté si každý z týmů ještě jednu šanci ze hry vytvořil, ale ani jedna nevyšla. Ovšem má nervová soustava zabrat dostala. Jelikož jsme k tomu všemu ještě nedali dvě penalty a skoro v poslední minutě ji nedal také soupeř. Věřím, že toto vítězství nám na energii ještě přidá."

16.03.2024, 10:15 / 18. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 37. Machů. Žluté karty: 2:2 (52. Svoboda, 90. Miláček – 55. König, 80. Kořán). Rozhodčí: Bohata z Liberce (Šťastný, Linhart). Delegát: Novotný z HK.