(0:2)
Team logo LIB
WU-13

Mladší žákyně hostily Liberec

V neděli 24. března jsme sehráli na domácí půdě v Ohrazenici ligové utkání proti kvalitnímu soupeři z Liberce.

Hned od úvodu zápasu se z naší strany jednalo o nepovedený výkon po všech herních stránkách. Bohužel se holky soupeřkám až na výjimky nevyrovnaly běžecky, nasazením, ani silově. Prohrávaly spoustu osobních soubojů, a tím přicházely často o míč. Jelikož většině chyběla aktivita, tak se nedostávaly do častějších kombinací, chyběla i přesnost v rozehře. Ač měly soupeřky herní převahu, tak se bohužel ujaly pouze dva dalekonosné pokusy Liberce. Na toto jsme hráčky před zápasem upozorňovali, ale bohužel bez odezvy. Ještě do poločasu mohly holky náskok soupeře snížit, ale vyloženou situaci nevyužily.

Do druhé půle jsme holky nabádali ke zvýšené aktivitě, ale ta se nedostavila a Liberec přidal další dva góly a z toho opět jeden z dálky. V 58. minutě jsme zahrávali sérii rohových kopů, z jednoho se podařilo hezky hlavou skórovat Vanese Horáčkové. Tato situace a fakt, že soupeř prostřídal děvčata, která poté nastoupila do zápasu starších žákyň, nalila našim holkám potřebné sebevědomí do žil a hra se vyrovnala. Poté přišly dvě vyložené šance, které připravila Anička Petráková, ale ani jedna hráčka, která byla vybídnuta, skóre nezměnila a stav utkání se tedy zastavil na konečných 1:4.

Michael Petrák, trenér Pardubic: Zápas nám ukázal, že s takovým soupeřem, kterým Liberec je, se prostě bez potřebného nasazení, aktivity, přesnosti v kombinaci a kvalitě v zakončení hrát vyrovnané utkání nedá. Jediné, co nás může potěšit, je to, že jsme doposud dosáhli branky v každém ligovém utkání.

24.03.2024, 10:30 / 16. kolo, 1. liga WU13

Branky: 58. Horáčková - 6., 50. Šafářová, 25. Pšeničková, 40. Hůlková Rozhodčí: Rambousek