2 1
(1:1)
Team logo LBB

Třetí výhra rezervy v řadě!

V neděli dopoledne nastoupila pardubická rezerva k utkání 20. kola ČFL - Skupiny B. Na stadion Pod Vinicí přijel FC Slovan Liberec B. Utkání nabídlo tři branky a hlavně vítězství Němečkovy party 2:1! Z červenobílých se prosadili Machů a Brož.

Už po čtyřech minutách hry mohl domácí poslat do vedení Miláček. Jeho pokus ale skončil nad libereckou brankou. V 9. minutě se už červenobílí radovali. Parádní centr z levé strany od Mukwelleho našel na malém vápně Štěpána MACHŮ, který neměl problém dopravit míč za záda Hasalíka - 1:0.

Po minutě a půl bylo srovnáno. Centr z levé strany hřiště si v bezprostřední blízkosti pardubické brány našel Olaf KOK, který pravou nohou překonal Šmída - 1:1. Ve 25. minutě zahrávali pardubičtí fotbalisté standardní situaci. Míč si postavil Pandula, který tvrdou ránou orazítkoval pouze břevno hostující svatyně.

Do druhé půle vstoupili lépe Severočeši, kteří si vytvořili hned několik zajímavých příležitostí. Jednu z nich měl Lexa, který ale hlavičkoval příliš vysoko. Tlak Liberce i nadále sílil. Po jednom z rohových kopů si míč ve vápně našel Okoh, jehož hlavička se mezi tři tyče nevešla.

Tak to byli svěřenci trenéra Pavla Němečka, kteří se ujali vedení. Na hranici šestnáctky se k míči dostal Artur BROŽ. Ten vystřelil technicky na zadní tyč, a překonal tak Hasalíka - 2:1. Liberečtí se ale nevzdali. V 90. minutě se do samostatného úniku tlačil Okoh. Ten se po pasu za obranu dostal až k brankáři Šmídovi, který ale skvělým zákrokem držel pardubické vedení. V samotném závěru mohly Pardubice pečetit vítězství v podobě třetí branky. Brožův pokus však vytěsnil hostující gólman do bezpečí.

I přes to může B-tým Pardubic slavit třetí výhru v řadě. Na Vinici v neděli dopoledne porazil FC Slovan Liberec B 2:1!

31.03.2024, 10:15 / 20. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 9. Machů, 75. Brož – 11. Kok. Žluté karty: 82. Halinský (PCB) – 73. Michal (LBB). Rozhodčí: Matějka – Rychtár, Fišer. Delegát: Vancl.