1 2
(1:2)
Team logo PCB

B-tým zvítězil i ve čtvrtém utkání v řadě!

V neděli dopoledne zajížděli svěřenci trenéra Pavla Němečka na půdu Chlumce nad Cidlinou se třemi výhrami v zádech. A radovali se červenobílí také napočtvrté, když o vítězství 2:1 rozhodli v nastavení první půle. O branky Pardubic se postarali: Miláček a Brož.

Zápas 21. kola ČFL - Skupiny B nemohlo pro pardubickou rezervu začít lépe. Už ve 13. minutě poslal hosty do vedení Štěpán MILÁČEK, který si z bezprostřední blízkosti soupeřovy brány připsal svůj 4. gól v sezóně - 0:1. Ve 31. minutě hry srovnal stav skóre domácí Martin KOPÁČ, který obešel soupeře a střelou uvnitř šestnáctky rozvlnil síť za Šmídovými zády - 1:1.

Chvíli poté mohl červenobílé vrátit do vedení Machů, jehož střelu ale zblokoval jeden z obránců Chlumce pouze na rohový kop. 4 minuty před koncem prvního dějství zahrozil také domácí celek. Bastin se ocitl osamocený v šestnáctce pardubického "béčka," zakončení mu ale nesedlo, a tak si Šmíd připsal důležitý zákrok.

Tak to byli pardubičtí, kteří odcházeli do šaten šťastnější. Ve druhé minutě nastaveného času totiž předvedl skvělou akci Artur BROŽ. Ten si navedl míč na střelu z levé strany hřiště a pravačkou poslal krásnou střelou míč přesně k pravé tyči - 1:2.

Ve druhém poločase se chlumečtí tlačili za vyrovnáním. Několik střeleckých pokusů domácích ale Pardubáci dokázali zblokovat. Za zmínku stojí akce Chlumce ze 77. minuty utkání. Jeden z domácích se po centru dostal k odraženému míči v těsné blízkosti Nicolase Šmída, ale rána mu vůbec nesedla a z šance sešlo.

Čtyři minuty před koncem druhého poločasu si balón navedl ke střele domácí Čáp, který ale mířil pouze do rukavic připraveného Šmída. Nic zajímavého se v závěru střetnutí nestalo, a tak mohla na pardubické lavičce naplno propuknout radost ze čtvrtého vítězného utkání v řadě! Vítězný gól Pardubáků vstřelil podruhé za sebou Artur Brož.

Pavel Němeček, trenér Pardubic: "Jsem velmi rád, že jsme toto utkání výsledkově zvládli. Před tímto zápasem jsme měli čtyři B-týmy a čekal nás úplně jiný soupeř. Měli jsme výborný vstup do utkání a zaslouženě jsme vedli. Soupeř následně po standardní situaci vyrovnal, ale nás nakopla branka, kterou jsme vstřelili ještě do konce poločasu. Ve druhém dějství jsme byli stále herně aktivnější. Škoda jen, že jsme neproměnili nějakou další šanci, abychom utkání v klidu dohráli."

07.04.2024, 10:15 / 21. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 31. Kopáč – 13. Miláček, 45+2. Brož. Žluté karty: 76. Rudavskyi, 85. Ludvík, 90+3. Čáp – 90+4. Šmíd. Rozhodčí: Nenadál – Papežík, Klír. Delegát: Pospíšil.