3 1
(2:1)
Team logo TEB

B-tým se vrátil na vítěznou vlnu!

Pardubická rezerva v sobotu dopoledne přivítala na Vinici FK Teplice B. Diváci se dočkali čtyř branek a vítězství domácího celku 3:1. O góly Pardubic se postarali: Lima, Černý a Suleiman.

Úvodní šance zápasu znamenala hned změnu skóre. V 7. minutě Pardubáci z herní převahy vytěžili vedoucí branku. Na hranici šestnáctky se k balónu dostal Leandro LIMA, který svižnou střelou k levé tyči nedal brankáři hostí šanci zasáhnout - 1:0. Ve 21. minutě utkání prověřil teplického gólmana Míšek. Jeho střela ale mířila doprostřed branky, kde stál pohotový Němeček.

O šest minut později se domácí fanoušci radovali podruhé. Po obrovské chybě hostující obrany se střelecky prosadil Pavel ČERNÝ, kterému stačilo pouze popíchnout balón za brankáře Teplic - 2:0. Chvíli na to mohlo být rozhodnuto. Černý v ideální pozici předložil míč před prázdnou bránu Pandulovi, který bez problému rozvlnil síť potřetí. Všemu ale předcházel ofsajd, a tak se skóre neměnilo.

To platilo až do 39. minuty, kdy chvilkové nekoncentrovanosti domácích využil Matyáš VACHOUŠEK, který z hranice pokutového území tvrdou střelou nedal gólmanu Šmídovi šanci - 2:1. Nic se do konce první půle už nestalo, do kabin tak odcházela spokojenější parta okolo trenéra Pavla Němečka.

První výraznější šanci druhého poločasu si sám připravil i dokončil Pandula. Ten si po rychlém protiútoku navedl míč na střed vápna, ale vypálil jen těsně nad bránu hostů. Stejný hráč o šest minut později vybídl ke skórování Miláčka, kterého ale skvěle vychytal Němeček.

V 86. minutě přidal pojišťovací gól střídající Ayatullahi SULEIMAN. Ten nejdříve za pomoci svých spoluhráčů vybojoval míč na pravé straně šestnáctky, poté si navedl míč do středu pokutového území a následně levou nohou zavěsil - 3:1.

To už bylo vše. Pardubická rezerva se tak po dvou prohrách vrátila na vítěznou vlnu, když v domácím prostředí porazila Teplice B 3:1.

27.04.2024, 11:00 / 24. kolo, ČFL - skupina B

Branky: 7. Lima, 27. Černý, 86. Suleiman – 39. Vachoušek. Rozhodčí: Vojtěch – Matějka, Kvaček. Delegát: Haleš.