4 0
(2:0)
Team logo KAR

Pardubice si uchovaly ligovou příslušnost, Krobot si připsal hattrick

První ligový hattrick Ladislava Krobota byl nejzářivější událostí nedělního utkání, ve kterém Pardubáci po skvělém výkonu porazily Karvinou. Je tak jisté, že liga se bude hrát v CFIG Areně i v sezóně 2024/2025.

Do veledůležitého utkání proti Karviné se pardubický tým vrátil k obranné řadě se čtyřmi hráči, což hře prospělo. Utkání nabralo rychlé tempo, do páté minuty byly šance na obou stranách, leč skóre se nezměnilo.

V 8. minutě se míče zmocnil Mikuš, odcentroval před malé vápno, kde se k akrobatické střele odhodlal Ezeh. Jeho parádní střelu vyrazil brankář Kinský do břevna! Postupně se aktivita víc a víc začala přesouvat na kopačky domácích a ve33. minutě poprvé Pardubice udeřily. Halinský pasem za obranu uvolnil Hlavatého, který běžel sám na Ciupu, mohl střílet, zvolil ale přihrávku na Krobota, který před odkrytou brankou nezaváhal – 1:0.

Nebylo to vše. Dvě minuty před přestávkou zachytil rozehrávku Daněk, který si naběhl do pokutového území, z pravé strany udělal kličku do středu a prudkou střelou k pravé tyči pod břevno zvýšil na 2:0!

I když Pardubáci věděli, že jim stačí remíza k záchraně v soutěži, prahli po výhře a ještě blíže posunul tým k tříbodovému zisku svým druhým gólem v utkání Krobot, který v 51. minutě zvýšil na 3:0. A když o pár minut tentýž hráč zkompletoval hattrick mělo utkání jistého vítěze. Fanoušci se bavili, bylo jasné, že domácí zvítězí v CFIG Areně rekordním rozdílem a po závěrečném hvizdu mohly oslavy vypuknout napno.

19.05.2024, 17:00 / 34. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 33. Krobot (Hlavatý), 43. Daněk, 51. Krobot, 54. Krobot (Hlavatý). ŽK:: 3:2 (Zlatohlávek, Vacek, Patrák – Čavoš, Ezeh). Rozhodčí: Berka – Vlček, Kříž – Všetečka. Držení míče: 50 % : 50 %. Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:14.