(0:0)
Team logo PCE
Muži A

Sezónu jsme zakončili vítězstvím a poprvé v ní porazili Bohemku

Náročná sezóna je definitivně za námi a pardubický tým v závěrečném účtování FORTUNA:LIGY skončili na 12. místě. Pomohla k tomu sobotní výhra v pražských Vršovicích, právě přes tým Bohemians se naši hráči posunuli v tabulce.

Pardubáci do posledního utkání sezóny nastoupili v netradičních fialových dresech se snahou poprvé v sezóně sebrat domácím Klokanům body. Mezi tyče šel Budinský, na hrot Černý a to nebyly jediné změny v pardubické sestavě. Před utkáním k týmu v kabině poděkoval hráčům za výkony v sezóně sportovní ředitel Vít Zavřel, který zároveň vyjádřil přání v utkání uspět.

Utkání začalo na obou stranách rozvážně a první šanci si připsali hosté. V 9. minutě Ichův pas zkrotil Daněk zkrotit a předložil jej do vápna Černému, který z otočky pálil. Reichl se ale překvapit nenechal. Za chvíli se snažil pardubický obranný val prostřelit neúspěšně Matoušek, po půl hodině musel domácí gólman odvracet nebezpečí po Černého teči.

Ve 35. minutě došlo na nepříjemnou situaci, když zraněného Krobota musel nahradit Zlatohlávek. Ten měl také krátce před koncem prvního poločasu zajímavou příležitost, míč ale do sítě nedostal.

Po změně stran zahrozily Pardubice, ale Daňkův pokus Reichel zkrotil. V55. minutě se mohlo otevřít skóre Matoušek ale nebyl přesný. Hosté se v těch chvílích začali osmělovat a vyráželi před domácí branku a v 65. minutě se dočkali. Surzyn po krásné individuální akci napálil míč do břevna, rychle se k němu dostal Daněk a otevřel zápasový účet – 0:1.

Domácí se pochopitelně nechtěli loučit se sezónou porážkou v domácím prostředí, jenže situace se jim zkomplikovala v 77. minutě. To Puškáč zajel do Kissiedua a viděl červenou kartu! Poslední desetiminutovkou otevřely oba týmy velkou šancí, jenže skóre se již nezměnilo a to platilo až do závěrečného hvizdu. Vítězné Pardubice tak předskočili svého protivníka v konečné tabulce a obsadily konečné 12. místo.

Radoslav Kováč, trenér FK Pardubice:

25.05.2024, 18:00 / 35. kolo, FORTUNA:LIGA

Branky: 64. Daněk. ŽK: 1:2 (Prekop – Kukučka, Míšek). ČK: 1:0 (77. Puškáč). Rozhodčí: Opočenský – Zoufalý, Kotalík. Držení míče: 47 % : 53 %. Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 3:6. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 18:17.