(1:1)
WU-15

Těsná výhra starších žákyň v Liberci

Na svátek 1. května jsme zamířili pod Ještěd, kde jsme se utkali s hráčkami Slovanu Liberec.

První minuty jsme drželi míč, ale častými a zbytečnými nepřesnostmi jsme soupeřkám nahrávali do šancí, které jednu v 11. minutě využily a šly tak do vedení. Ve 30. minutě Arina Paskarenko u rohového praporku obchází hráčku, pokračuje do vápna a její přihrávku si do brány srazí domácí hráčka - 1:1.

Ve druhém poločase vybojuje Terka Dytrtová míč na naší půlce a posílá krásnou průnikovou přihrávku mezi obrannou řadu na nabíhající Ari Paskarenko, která skvěle zakončí na zadní tyč - 1:2. Postupem času se dostáváme pod tlak, liberecké hráčky nás zatlačí na naši polovinu a vytvářejí si brankové příležitosti, které fantastickými zákroky ničí v bráně Deny Malíková. V 66. minutě Terka Dytrtová skvělou individuální akcí vyveze míč přes celé hřiště, následně ho udrží mezi 3 hráčkami a přihraje Ari Parkarenko, která se ani napotřetí nemýlí a kompletuje tak hattrick ve svém prvním zápase za starší žákyně - 1:3. Bohužel o 3 minuty později inkasujeme po odraženém míči a nastává infarktových 10 minut. Liberec stupňuje tlak, naše holky hrají na hranici svých možností. S posledními zbytky sil a se skvěle chytající Deny Malíkovou se nám nakonec daří udržet vedení, a tak si odvážíme důležité 3 body a navyšujeme vedení o 4 body na 3. místo právě nad Libercem.

Aneta Reinberková (trenérka FK Pardubice): "Holkám bychom chtěli moc poděkovat za jejich nasazení. I když jsme nebyli zejména ve druhém poločase lepším týmem, svým nasazením, týmovostí a vůlí vyhrát jsme tomu šli naproti a nakonec se to povedlo."

01.05.2023, 14:00 / 2. kolo, 1. liga WU15 - nadstavba

Branky: 11. Chládková, 70. Jiroutková - 30., 49., 66. Paskarenko. Rozhodčí: Vacek - Bohuš, Zikmund.